Co robiliśmy w 2010 roku?

Autor: Józef Łysikowski, 26 stycznia, 2011, Brak komentarzy

Przedstawiamy informację o pracy Zarządu Oddziału ZNP w Żmigrodzie za okres od 7.06.2010 r. do 31.12.1010 r., tj. od wyborów do końca roku kalendarzowego. Oddział ZNP w Żmigrodzie na dzień 31 grudnia 2010 liczył 176 członków, w tym 85 emerytów i rencistów. W szeregi ZNP wstąpiły trzy nowe koleżanki.

Nowo wybrany Zarząd zebrał się na pierwszym posiedzeniu w dniu 7 czerwca 2010 r. i doskonal wyboru prezydium na nowa kadencję. Prezes oddziału został oddelegowany do pracy związkowej w wymiarze ½ etatu i przejął całość obowiązków z dniem 1 września 2010r. W okresie sprawozdawczym odbyło się 5 posiedzeń Zarządu i 1 posiedzenie Prezydium. Podjęto 17 uchwał.

Ważniejsze przedsięwzięcia podejmowane przez Zarząd w okresie sprawozdawczym, to:

• zorganizowanie związkowej majówki,
  • zorganizowanie wycieczki do Kórnika i Lednicy,
  • udział w konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie,
  • udział w pracach komisji dot. awansu zawodowego
  • udzielenie ochrony związkowej nauczycielce zagrożonej zwolnieniem z pracy,
  • zorganizowanie uroczystości podziękowania dla osób przechodzących na emeryturę,
  • zorganizowanie w ogniskach oraz przez SEiR uroczystości związkowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
  • zorganizowanie zbiórki charytatywnej na rzecz syna Koleżanki,
  • pomoc finansowa dla nauczycieli-powodzian w Bogatyni,
  • zorganizowanie dwóch konferencji szkoleniowych n/t awansu zawodowego,
  • opracowanie i zgłoszenie uwag do projektu Strategii Rozwoju Oświaty, które zostały uwzględnione w uchwale Rady Gminy
  • wystąpienie do Organu Prowadzącego o dokonanie waloryzacji płac pracowników obsługi,
  • akcja zapalania zniczy na grobach pracowników oświaty w Dzień Zaduszny,
  • zainicjowanie zmian w regulaminie funduszu socjalnego emerytów,
  • zorganizowanie wyjazdu do teatru muzycznego we Wrocławiu,
  • zorganizowanie spotkania z Burmistrzem i dyskusja n/t bieżących problemów oświaty w gminie ,
  • analiza funkcjonowania ZFŚS w placówkach.

Przychody statutowe wyniosły 19.233,33 zł, a koszty realizacji zadań statutowych zamknęły się w kwocie 18.587,30 zł. Średnia miesięczna składka pracowników czynnych wynosiła 20.64 zł, natomiast emerytów – 4,95 zł. W omawianym okresie przyznano 1 zasiłek statutowy na kwotę 200 zł i 7 zapomóg na łączną kwotę 2100 zł. Oddziałowa Komisja Rewizyjna na posiedzeniu w dniu 17 stycznia 2011 r. pozytywnie zaopiniowała realizację planu finansowego za 2010 rok.